Podstawowe informacje

Nasze przedszkole obejmuje opieką dzieci pełnosprawne z gminy Tarnowskie Góry i od 1982 r. prowadzi oddział dla dzieci niepełnosprawnych.

Placówka czynna jest w godzinach 6.30-16.30.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2.5 do 6 lat po uprzednim wypełnieniu obowiązujących dokumentów

Dzieci do oddziału specjalnego przyjmowane są na podstawie orzeczenia Powiatowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, dzieci te mogą przebywać w przedszkolu do 9 roku życia.

W przedszkolu pobierane są dwa rodzaje opłat:

1) za wyżywienie
- dla dzieci przebywających w przedszkolu 6 godz. i korzystających z 2 posiłków(śniadanie, obiad) 4,80 zł x ilość dni roboczych w miesiącu.

-dla dzieci przebywających w przedszkolu pow. 6 godz. i korzystających z 3 posiłków(śniadanie, obiad, podwieczorek) 6,00 zł x ilość dni roboczych w miesiącu

2) za świadczenie usług w czasie przekraczającym bezpłatny wymiar godzin (tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 13.30) pobierana jest opłata w wysokości 1,00 zł za każdą rozpoczętą godzinę.
Uchwała Rady Miejskiej Nr LV/557/2014 z dnia 26 marca 2014 r , Ustawa z dnia 7 września 1991 r o systemie oświaty.